iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

My stomatolodzy często tłumaczymy pacjentom, że warto założyć aparat ortodontyczny nawet w dorosłym wieku, ponieważ wady zgryzu narażają zęby na skłonność do próchnicy, paradontozy, a nawet prowadzą do mechanicznych uszkodzeń zębów ukruszeń itd. Ale konsekwencji krzywych zębów jest zdecydowanie więcej. Do takich należą także występujące często zajady. 
 
Zapalenie kącików ust to dokuczliwy problem, który wiąże się z wieloma schorzeniami. Zazwyczaj mówi się o zaburzeniach odporności, cukrzycy, niedoborach witamin, alergiach Tymczasem zajady są również jednym z objawów wady zgryzu. Są dokuczliwe, ponieważ odczuwamy ból i pieczenie w kącikach ust podczas jedzenia, mówienia. Ruchome przez większość dnia usta utrudniają gojenie się stanów zapalnych w kącikach ust. 
Okazuje się, że na przewlekłe zajady narzekają osoby, które mają zgryz zamknięty ze zbyt niskim zwarciem. By sobie to wyobrazić, trzeba zbyt mocno zacisnąć usta. W ich kącikach powstaną wtedy zachyłki, podobne do tych, które mają osoby z zamkniętym zgryzem z za niskim zwarciem. W tych zachyłkach cały czas zbiera się ślina, jest więc wilgotno i ciepło, a to idealne warunki dla rozwoju drożdżaków wywołujących zapalenie. Co robić? Wystarczy uwolnić zgryz, by problem wynikając z nadmiernego zachodzenia zębów górnych na dolne przestał dokuczać. Zakładamy aparat ortodontyczny, odbudowujemy prawidłowe zwarcie, co ma wpływ na wygląd i zdrowie zębów. A przy okazji pokonujemy zajady - to kolejny bonus wynikający z leczenia ortodontycznego.
 

Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2014-03-28 17:07
Ogólne aparat, zajady, ortodoncja wrocław, ortodonta wrocław Komentarze (0)