iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

Nie zostawiaj luki w uśmiechu na dłużej, nawet jeśli jest ona niewidoczna, gdy mówisz, jesz i się śmiejesz. Ubytek może wywołać dolegliwości bólowe w okolicach twarzoczaszki, a nawet karku, być przyczyną bólów migrenowych, a nawet przyspieszonego starzenia. 

 
W ciągu kilku lat zęby sąsiadujące z ubytkiem zaczną kłaść się stronę ubytku jak kostki domina, mogą pojawić się problemy z przyzębiem, powszechnie nazywane paradontozą. Takie schorzenia są trudniejsze do leczenia niż standardowe wszczepienie implantu. Jeśli przegapimy idealny moment i zacznie się wędrówka zębów sąsiednich, ciężko będzie potem wstawić implant i zmieścić w luce koronę zespoloną z tytanowym implantem.  Potrzebna będzie ortodoncja, która za pomocą aparatu rozsunie poprzechylane zęby i odtworzy przestrzeń pod uzupełnienie implanto-protetyczne. Takie leczenie będzie bardziej kosztowne i czasochłonne.
Brak nawet jednego zęba zaburza pracę stawów skroniowo-żuchwowych, które mogą wydawać trzaskające dźwięki podczas ziewania, mówienia, żucia. Z reguły pacjenci wyłączają w trakcie żucia tę stronę uzębienia, gdzie znajduje się ubytek. Jedzą posiłki tylko jedną stroną, co prowadzi do przeciążeń stawów. Konsekwencje? Trzaski w stawach, bóle głowy, uszu, oczodołów, barku itd. Pacjenci szukają pomocy u innych specjalistów, narzekają na migreny, szumy uszne. Tymczasem, jeśli występują ubytki uzębienia, warto sprawdzić za pomocą zdjęcia RTG, czy nie doszło do patologii stawów skroniowo-żuchwowych. Trzecia konsekwencja - utrata kilku zębów, nawet niewidocznych w uśmiechu, rzutuje na wygląd całej twarzy, ponieważ rozpoczyna proces zanikania kości w okolicach ekstrakcji. Skutki to m.in.: opadanie konturów policzków, zapadanie się warg, utrata sprężystości skóry i szybsze powstawanie zmarszczek
 

Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2014-04-24 19:05
Ogólne implanty zębowe, implanty zębów, implant zębowy, implanty Wrocław Komentarze (0)

Pacjenci często zadają mi to pytanie: dlaczego implanty to najlepszy sposób na odtworzenie brakujących zębów. Postaram się na nie odpowiedzieć najprościej, ale i kompleksowo. 

Po pierwsze: ZDROWIE  

Implanty zębowe nie wymagają szlifowania sąsiednich żywych zębów

Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych dla wszczepiania implantów

Implanty w perfekcyjny sposób naśladują naturalne korzenie zębów, zapewniając stabilność zespolonych z nimi koron i chroniąc kości szczęki przed zanikiem

Implanty w 100% zastępują funkcje naturalnego uzębienia (gryzienie, żucie)

Implanty są w pełni biokompatybilne (nie wywołują alergii)

Implanty eliminują kłopotliwą higienę jamy ustnej (dbamy o nie jak o naturalne zęby)

Po drugie: ESTETYKA 

Implanty doskonale odwzorowują naturę, a zamocowane na nich korony ceramiczne wyglądają jak naturalne zęby

Implanty chronią profil i rysy twarzy przed niekorzystnymi zmianami, związanymi z utratą zębów 

Po trzecie: EKONOMIA

Koszt wszczepienia pojedynczego implantu (wraz z koroną na implancie) jest porównywalny do wykonania mostu porcelanowego, wymagającego szlifowania dwóch sąsiednich zębów oraz leczenia kanałowego przynajmniej jednego z nich i wzmocnienia wkładem koronowo-korzeniowym 

Trwałość uzupełnień implantologicznych uznaje się za dożywotnią. Przy mostach należy się liczyć z wymianą uzupełnienia protetycznego po ok. 10 latach. Zmienić się może także kondycja oszlifowanych zębów (ryzyko utraty kolejnego zęba).

 

Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2013-08-27 13:18
Ogólne implanty, implanty zębowe, brak zęba Komentarze (0)

Pełne usta, uniesione policzki, płytsze bruzdy nosowo-wargowe czyli młodszy wygląd można teraz osiągnąć za sprawą wizyty u dentysty. Dental Face Lifting to terapia, która wykorzystuje techniki stomatologiczne dla poprawy rysów twarzy, w tym także dla cofnięcia zegara biologicznego twarzy. 

 
Podstawą Dental Face Liftingu jest odbudowa prawidłowego podparcia kostnego twarzy. Okazuje się, że zły zgryz, brak zębów, zwłaszcza rozległe braki skrzydłowe (trzonowce i przedtrzonowce) postarzają. Prowadzą bowiem do zapadania policzków, zwężenia ust, zmieniają optycznie owal twarzy. Stomatologiczna terapia anti-aging zaczyna więc od fundamentu, odbudowując najpierw kostny szkielet twarzy. Skóra odzyskuje podparcie, usta stają się pełniejsze, policzki przestają się zapadać. 
Podstawą Dental Face Liftingu jest implantologia - w przypadku braków w uzębieniu - oraz ortodoncja nieekstrakcyjna, która zrywa z powszechnym do niedawna usuwaniem zębów (głównie czwórek i piątek). Leczenie ortodontyczne rozszerza łuki zębowe i w ten sposob rozładowuje stłoczenia zębów, przy okazji mając pozytywny wpływ na rysy twarzy. Następuje uwypuklenie okolicy podnosowej, zmiana położenia brody, poprawia się owal, kształt policzków, a usta stają się pełniejsze i mniej podatne na zmarszczki.
 
Zabiegiem anti-aging jest też wybielanie. Tak jak skóra z wiekiem pokrywa się siatką zmarszczek, tak zęby, starzejąc się, żółkną. Do wyboru jest kilkanaście metod wybielania, od zabiegów gabinetowych  po systemy nakładkowe używane w domu. Są zęby odporne na wybielanie, najczęściej z silnymi przebarwieniami poantybiotykowymi. Stosuje się wtedy licówki pełnoceramiczne. Za ich pomocą koryguje się także nieestetyczne kształty zębów.
 
Na finał medycyna estetyczna podkreśla i uwypukla efekt odmłodzenia, który osiągany jest za sprawą leczenia stomatologicznego. 
 

 


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2013-07-09 16:40
Ogólne ortodoncja, implanty zębowe, Dental Face Lifting Komentarze (0)
Odpowiedzi są trzy: dla zdrowia, wygody i urody. Zacznijmy od najważniejszego, czyli od zdrowia. Brak nawet jednego zęba trzeba od razu uzupełnić, jeżeli nie chcemy mieć kłopotów z resztą uzębienia. To jak w dominie. Problemy zaczynają się, gdy zęby sąsiadujące z luką w uśmiechu próbują ją zapełnić i zaczynają się przechylać. Źle się zaczyna dziać także z zębem przeciwstawnym, który wydłuża się, szukając kontaktu. Ma to destrukcyjny wpływ na jego stabilność. Do tego dochodzą kłopoty z zanikającymi dziąsłami oraz ze zgryzem, dlatego zbyt długo bagatelizowany dziurawy uśmiech wymaga leczenia ortodontycznego. Z powodu braku zęba możemy też trafić do gastrologa. Jeżeli nieprawidłowo żujemy pokarm, żołądek nie będzie sobie dawał rady ze źle rozdrobnionym jedzeniem.
 
Dla zdrowia trzeba więc brak uzupełnić. Gdy decydujemy się na implant, nie musimy szlifować (czytaj: poświęcać) zębów sąsiednich, tak jak ma to miejsce w przypadku mostów. Most protetyczny uzupełnia lukę, ale musi się opierać na filarach, którymi są właśnie oszlifowane sąsiednie zęby. Często jest ich po prostu szkoda. Implant, czyli tytanowa śruba umieszczana chirurgicznie w kości, perfekcyjnie zastępuje korzeń brakującego zęba. Nie trzeba nic szlifować, ponieważ koronka jest połączona tylko z implantem wrośniętym w kość. Integruje się on tak mocno z naszym organizmem, że staje się jego częścią, funkcjonującą tak samo jak pozostałe prawdziwe korzenie zębowe. Nie ma obaw, że coś się przesunie, straci szczelność, wypadnie. Implant uważany jest za dożywotnie uzupełnienie protetyczne, przy prawidłowej higienie w ogóle nie wymaga wymiany. Jest więc rozwiązaniem wygodnym. A czy ładniejszym? Zdecydowanie tak, ponieważ implant, wrastając w kość, stymuluje ją, za każdym razem gdy gryziemy, żujemy, mówimy. Dzięki temu kość jest prawidłowo rozwinięta - co ma znaczenie dla naszego wyglądu, ponieważ jest podporą dla policzków, ust, wpływa na rysy twarzy.
 
W przypadku wielu ubytków, także tych uzupełnianych mostami dochodzi do zaników kości szczęki lub żuchwy. Zmienia się wtedy twarz pacjenta: zapadają policzki, zwężają usta, które tracą kostne podparcie. Wygląda się starzej, z powodu nawet niewidocznych w uśmiechu braków skrzydłowych (trzonowce i przedtrzonowce). Tak więc na urodę niekorzystnie wpływa nie tylko brak zęba na przedzie :).
 
Jest jeszcze jedna sprawa: cena. Tutaj implant powoli wysuwa się na prowadzenie. Gdy zsumuje się koszty mostu protetycznego, może okazać się, że implant to rozwiązanie takze bardziej ekonomiczne. 
 

 


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2013-06-11 12:54
Ogólne implanty, implanty zębowe, most protetyczny Komentarze (0)