iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

Nie zostawiaj luki w uśmiechu na dłużej, nawet jeśli jest ona niewidoczna, gdy mówisz, jesz i się śmiejesz. Ubytek może wywołać dolegliwości bólowe w okolicach twarzoczaszki, a nawet karku, być przyczyną bólów migrenowych, a nawet przyspieszonego starzenia. 

 
W ciągu kilku lat zęby sąsiadujące z ubytkiem zaczną kłaść się stronę ubytku jak kostki domina, mogą pojawić się problemy z przyzębiem, powszechnie nazywane paradontozą. Takie schorzenia są trudniejsze do leczenia niż standardowe wszczepienie implantu. Jeśli przegapimy idealny moment i zacznie się wędrówka zębów sąsiednich, ciężko będzie potem wstawić implant i zmieścić w luce koronę zespoloną z tytanowym implantem.  Potrzebna będzie ortodoncja, która za pomocą aparatu rozsunie poprzechylane zęby i odtworzy przestrzeń pod uzupełnienie implanto-protetyczne. Takie leczenie będzie bardziej kosztowne i czasochłonne.
Brak nawet jednego zęba zaburza pracę stawów skroniowo-żuchwowych, które mogą wydawać trzaskające dźwięki podczas ziewania, mówienia, żucia. Z reguły pacjenci wyłączają w trakcie żucia tę stronę uzębienia, gdzie znajduje się ubytek. Jedzą posiłki tylko jedną stroną, co prowadzi do przeciążeń stawów. Konsekwencje? Trzaski w stawach, bóle głowy, uszu, oczodołów, barku itd. Pacjenci szukają pomocy u innych specjalistów, narzekają na migreny, szumy uszne. Tymczasem, jeśli występują ubytki uzębienia, warto sprawdzić za pomocą zdjęcia RTG, czy nie doszło do patologii stawów skroniowo-żuchwowych. Trzecia konsekwencja - utrata kilku zębów, nawet niewidocznych w uśmiechu, rzutuje na wygląd całej twarzy, ponieważ rozpoczyna proces zanikania kości w okolicach ekstrakcji. Skutki to m.in.: opadanie konturów policzków, zapadanie się warg, utrata sprężystości skóry i szybsze powstawanie zmarszczek
 

Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2014-04-24 19:05
Ogólne implanty zębowe, implanty zębów, implant zębowy, implanty Wrocław Komentarze (0)

Implanty, jak każda technologia, wraz z zyskiwaniem na popularności, robią się coraz bardziej dostępne cenowo. Nie zawsze są droższe od mostów.

Jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że w przypadku mostu musimy dodatkowo okoronować dwa lub trzy zęby, koszt wykonania porcelanowych uzupełnień protetycznych rośnie. W dodatku zęby szlifowane pod korony trzeba często umartwiać i leczyć kanałowo, co znów mnoży koszty i potęguje inwazyjność zabiegu. Kolejny argument to trwałość implantu. Wszczepiona w kość tytanowa śruba tak mocno integruje się z naszym organizmem, że jest odbierana jak naturalny korzeń zęba. Jak długo będzie go zastępować? Zawsze. Implanty to przeważnie dożywotnie uzupełnienie, które w połączeniu z koroną ceramiczną funkcjonuje, jest odczuwalne, działa i wygląda jak naturalny ząb. Tymczasem mosty trzeba zmieniać co 10-15 lat, a nawet częściej jeśli mamy problemy z przyzębiem. W dodatku w przypadku mostów łatwiej o komplikacje. W miejscu brakującego zęba dochodzi do zaniku kości i anemizacji dziąsła, okoronowane filary są zagrożone próchnicą, jeśli most straci szczelność, a pod koronami zaczną gromadzić się resztki jedzenia.

Gdy policzy się całkowity koszt oraz dołoży na szalę bezpieczeństwo i trwałość, okaże się że implanty wygrywają w tym porównaniu.

 

 


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2013-11-06 16:23
Ogólne implanty zębów, implant zębowy, utrata zęba, implant czy most Komentarze (0)