iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

Przypadki chodzą po ludziach, a przyczyn nagłej utraty zęba może być nieskończenie wiele. Na nartach, na rowerze, w basenie, na huśtawce czy schodach, a nawet na skutek noszenia szpilek (o czym przekonała się amerykańska aktorka Chloë Sevigny, tracąc siekacze z powodu miłości do niebotycznie wysokich butów). Tak jak nagle straciłaś zęba, tak szybko możesz go odzyskać dzięki natychmiastowej implantacji. 
 
Jak się to robi? W kość szczęki wszczepiamy tytanową śrubę, która zastępuje korzeń utraconego właśnie zęba. To nie czary, tylko właściwości tytanu, z którego wykonany jest implant. W jego pory wrastają komórki kostne (osteoblasty) produkowane przez organizm. Integracja jest tak silna, że implant dosłownie zespala się z kością i staje częścią naszego uzębienia. Proces osseointegracji zajmuje od 3 do 8 miesięcy, na ten czas lekarz może obciążyć implant koroną ostateczną lub wykonać tymczasową pracę protetyczną. Decyzja nie zależy od estetyki, lecz od stanu zdrowia pacjenta. Wskazania medyczne są tutaj najważniejsze i, jeśli występuje ryzyko, rekomendujemy w okresie przejściowym rozwiązanie tymczasowe Natychmiastowa implantacja jest niewskazana przy stanach zapalnych przyzębia. Dlatego zanim zdecydujemy o przebiegu terapii wykonujemy dokładne badania, m.in. tomografię komputerową, która powinna być na wyposażeniu każdego gabinetu implantologicznego.  

 


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2014-03-17 19:22
Ogólne implant zęba, implantolog, implantolog Wrocław Komentarze (0)

Będziesz znów mógł chrupać jabłka, wyraźnie mówić, szeroko się uśmiechać, po prostu zapomnisz o trzecich zębach. Jeśli zdecydujesz się na implanty, które ustabilizują twoją protezę. Są coraz tańsze

To, co przeszkadza osobom starszym normalnie się czuć -  wtedy gdy mówią, jedzą, śmieją się, a nawet gdy śpią - to proteza. Badania pokazują, że prawie połowa Polaków między 65 a 75 rokiem życia nie ma ani jednego zęba. To oni borykają się na co dzień z trzecimi zębami, które mają niekorzystny wpływ na samopoczucie i zdrowie. Prawidłowa nazwa: proteza ruchoma wskazuje na istotę problemu: taka proteza po prostu przemieszcza się w jamie ustnej, co dla jej posiadacza oznacza dyskomfort, szczególnie w przypadku protezy dolnej. Przez nią nie tylko nie można swobodnie się uśmiechać. Osoby noszące niedopasowane protezy narzekają np. na chroniczny ból głowy, wywołany destrukcyjnym wpływem protezy na zanikające podłoże kostne oraz stawy skroniowo-żuchwowe. Ruchome protezy mogą także uciskać i ocierać tkanki jamy ustnej, wywołując rozmaite zakażenia, zapalenia, podrażnienia. Ich posiadacze gorzej się odżywiają. Przez to, że nie mogą gryźć i przeżuwać, ich dieta jest monotonna i uboga m.in. w surowe warzywa i owoce.

 

Tendencje światowe są takie, by unieruchamiać protezy całkowite za pomocą implantów. To proste i szybkie rozwiązanie, które poprawia jakość życia osób cierpiących na bezzębie. Technologia ta jest coraz bardziej dostępna dla polskich seniorów także cenowo. To najtańszy zabieg w implantologii promocyjne stawki na stabilizacje protez nie przekraczają 2 tysięcy za implant, a kliniki oferują także możliwości ratalnych płatności.

 

By ustabilizować protezę, wystarczą 2 implanty (połączone belką gwarantującą pełne podparcie) lub maksymalnie 4. Ich liczbę w konkretnym przypadku zawsze ustala lekarz. Implanty, czyli tytanowe śruby, wszczepia się w kość po badaniach diagnostycznych, wykonywanych bezpośrednio w klinice stomatologicznej. Zabieg przeprowadzany w sterylnych warunkach trwa około godziny. Po wygojeniu dziąseł do zintegrowanych z kością śrub (integracja zajmuje 3-6 miesięcy) montuje się zatrzaski i do nich wklikuje się protezę. To skuteczne i bezpieczne połączenie, które pozwala zapomnieć o tym, że nie mamy już własnych zębów.

 

Wraz z rozwojem technologii gwałtownie skurczyła się lista przeciwwskazań do wykonywania zabiegów implantologicznych. Dziś prawie każdy ma szansę na implanty, nawet osoby po terapiach antynowotworowych czy z cukrzycą, jeżeli została ustabilizowana. Nie ma górnej granicy wieku dla zabiegów implantologicznych. Najstarszy udokumentowany pacjent, który przeszedł procedurę wszczepienia implantów w klinice UNIDENT UNION Dental Spa, miał 82 lata!

 

 


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2013-11-19 13:12
Ogólne implanty, implant, implant zęba, bezzębie, proteza Komentarze (0)