iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

My stomatolodzy często tłumaczymy pacjentom, że warto założyć aparat ortodontyczny nawet w dorosłym wieku, ponieważ wady zgryzu narażają zęby na skłonność do próchnicy, paradontozy, a nawet prowadzą do mechanicznych uszkodzeń zębów ukruszeń itd. Ale konsekwencji krzywych zębów jest zdecydowanie więcej. Do takich należą także występujące często zajady. 
 
Zapalenie kącików ust to dokuczliwy problem, który wiąże się z wieloma schorzeniami. Zazwyczaj mówi się o zaburzeniach odporności, cukrzycy, niedoborach witamin, alergiach Tymczasem zajady są również jednym z objawów wady zgryzu. Są dokuczliwe, ponieważ odczuwamy ból i pieczenie w kącikach ust podczas jedzenia, mówienia. Ruchome przez większość dnia usta utrudniają gojenie się stanów zapalnych w kącikach ust. 
Okazuje się, że na przewlekłe zajady narzekają osoby, które mają zgryz zamknięty ze zbyt niskim zwarciem. By sobie to wyobrazić, trzeba zbyt mocno zacisnąć usta. W ich kącikach powstaną wtedy zachyłki, podobne do tych, które mają osoby z zamkniętym zgryzem z za niskim zwarciem. W tych zachyłkach cały czas zbiera się ślina, jest więc wilgotno i ciepło, a to idealne warunki dla rozwoju drożdżaków wywołujących zapalenie. Co robić? Wystarczy uwolnić zgryz, by problem wynikając z nadmiernego zachodzenia zębów górnych na dolne przestał dokuczać. Zakładamy aparat ortodontyczny, odbudowujemy prawidłowe zwarcie, co ma wpływ na wygląd i zdrowie zębów. A przy okazji pokonujemy zajady - to kolejny bonus wynikający z leczenia ortodontycznego.
 

Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2014-03-28 17:07
Ogólne aparat, zajady, ortodoncja wrocław, ortodonta wrocław Komentarze (0)
Przypadki chodzą po ludziach, a przyczyn nagłej utraty zęba może być nieskończenie wiele. Na nartach, na rowerze, w basenie, na huśtawce czy schodach, a nawet na skutek noszenia szpilek (o czym przekonała się amerykańska aktorka Chloë Sevigny, tracąc siekacze z powodu miłości do niebotycznie wysokich butów). Tak jak nagle straciłaś zęba, tak szybko możesz go odzyskać dzięki natychmiastowej implantacji. 
 
Jak się to robi? W kość szczęki wszczepiamy tytanową śrubę, która zastępuje korzeń utraconego właśnie zęba. To nie czary, tylko właściwości tytanu, z którego wykonany jest implant. W jego pory wrastają komórki kostne (osteoblasty) produkowane przez organizm. Integracja jest tak silna, że implant dosłownie zespala się z kością i staje częścią naszego uzębienia. Proces osseointegracji zajmuje od 3 do 8 miesięcy, na ten czas lekarz może obciążyć implant koroną ostateczną lub wykonać tymczasową pracę protetyczną. Decyzja nie zależy od estetyki, lecz od stanu zdrowia pacjenta. Wskazania medyczne są tutaj najważniejsze i, jeśli występuje ryzyko, rekomendujemy w okresie przejściowym rozwiązanie tymczasowe Natychmiastowa implantacja jest niewskazana przy stanach zapalnych przyzębia. Dlatego zanim zdecydujemy o przebiegu terapii wykonujemy dokładne badania, m.in. tomografię komputerową, która powinna być na wyposażeniu każdego gabinetu implantologicznego.  

 


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2014-03-17 19:22
Ogólne implant zęba, implantolog, implantolog Wrocław Komentarze (0)