iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

 
40-lat to statystycznie średni wiek dla pierwszej kanałówki, choć oczywiście osoby regularnie dbające o zęby mogą jej nie mieć w ogóle w swoim życiu :). Życzę tego wszystkim.
Leczenie kanałowe jest konieczne, gdy nieleczona próchnica atakuje wnętrze zęba, docierając najpierw do zębiny, a potem do miazgi. Ból pojawia się, gdy bakterie próchnicotwórcze wywołują stan zapalny, dlatego trzeba od razu reagować. Nieleczone zapalenie miazgi może wywołać martwicę i zgorzel, a gdy nadal jest ignorowane także zapalenie ozębnej i okostnej.  Zapalenie miazgi bywa nieodwracalne wtedy wnętrze zęba trzeba oczyścić, odkazić, a potem zastosować szczelne wypełnienie. To właśnie leczenie kanałowe.  
Nowoczesna stomatologia pozwala przeprowadzić je w ciągu jednej wizyty. Oszczędzamy czas i minimalizujemy stres, bo po godzinie-dwóch wychodzimy z gabinetu z wyleczonym zębem. Co jednak najważniejsze, eliminujemy ryzyko zakażenia pomiędzy wizytami. Im mniej razy otwieramy kanały zęba tym lepiej dla sterylności procedury.  Tradycyjna kanałówka wymagała kilku wizyt, ponieważ po otwarciu zęba wypełniało się go substancją niszczącą miazgę. Proces ten był powtarzany i za każdym razem towarzyszyły mu ból i dyskomfort. Teraz podczas jednej wizyty endodonta wyposażony w specjalistyczny sprzęt jest w stanie pozbyć się bakterii z kanałów korzeniowych, szczelnie je zamknąć i wypełnić zęba odbudową protetyczną. 
 

Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2013-12-31 00:10
Ogólne leczenie kanałowe, kanałówka, endodonta Wrocław Komentarze (0)

Pełen blasku uśmiech to nie tylko zasługa koloru zębiny, ale także jakości szkliwa. O atrakcyjności zębów świadczy w dużej mierze połysk, a niestety wiele osób ma tak zbudowane szkliwo, że jest ono matowe, chropowate, z licznymi zagłębieniami i rowkami. Wtedy nawet najlepsza technika szczotkowania nie jest w stanie doprowadzić zębów do połysku. Matowy ząb gorzej odbija światło i przez to wydaje się ciemniejszy. Na nierównym szkliwie szybciej odkładają się też osady oraz narasta kamień, przez co zęby wyglądają na niedomyte i zaniedbane. 
Zabiegiem, który nadaje zębom blask i promienny wygląd, jest mikroabrazja szkliwa, polegająca na wygładzeniu powierzchni zębów za pomocą specjalistycznych past polerskich, sofleksów i finirów. Wykonuje się ją tylko w zakresie szkliwa, dzięki czemu jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia zębów. Zabieg trwa około 2 godzin w obrębie jednego łuku zębowego i obejmuje także powierzchnie tylne zębów, gdzie chropowatość szkliwa często prowokuje odkładanie się kamienia. Po precyzyjnym wypolerowaniu zębów, stają się one optycznie jaśniejsze, ponieważ lepiej odbijają światło, a pacjentowi towarzyszy komfortowe uczucie czystości. Mikroabrazja ma także znaczenie zdrowotne opóźnia odkładanie się kamienia i osadów, a więc chroni przed chorobami przyzębia. Zabieg kończy nałożenie na zęby remineralizujących pianek z fluorem oraz lakierowanie szyjek zębowych. 

 

Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2013-12-17 11:57
Ogólne wybielanie, mikroabrazja, chropowate szkliwo, gładkie zęby Komentarze (0)

Mówią, że nigdy nie dostaniesz drugiej szansy, żeby zrobić pierwsze wrażenie. Warto się więc zastanowić, co powoduje, że przy poznaniu zostajemy uznani za osobę sympatyczną, atrakcyjną itd. Myślicie, że ubiór, zapach, a może to co mówicie? Okazuje się, że bezkonkurencyjny jest uśmiech. 

Ankieta Amerykańskiej Akademii Stomatologii Estetycznej (American Academy of Cosmetic Dentistry) pokazuje: 48% przebadanych uważa, że po pierwszym spotkaniu właśnie uśmiech jest najbardziej pamiętaną cechą. Tylko 9% uczestników ankiety mówi, że ubrania zapadają w pamięć, gdy poznajemy nową osobę. Jeszcze mniejsze znaczenie ma rodzaj perfum (8%). Nawet to, co powiesz, wpłynie na pierwsze wrażenie tylko w 25%.

Według badania 85% z nas uważa, że osoby z ładnym uśmiechem są bardziej atrakcyjne. Wyniki ankiety są bezlitosne dla posiadaczy zepsutych, krzywych lub przebarwionych zębów. Jedna trzecia badanych stwierdziła, że nie umówi się na randkę z kimś, kto jest na bakier z dentystą. Nieatrakcyjny uśmiech to także problem w życiu zawodowym. 3 na 4 osoby uważają, że może on zamknąć drogę do kariery.

A więc uśmiech! Tylko jaki? Pewny siebie i szczery. Kąciki ust podnoszą się wtedy bez przeszkód, pokazujemy górne zęby, a w uśmiech angażują się również mięśnie okrężne oczu. Pod jego wpływem czujemy, że mamy do czynienia z osobą pełną pozytywnych emocji. Nawet zęby dalekie od perfekcji mogą zdobić, gdy współgrają z urodą twarzy i, co ważne, są akceptowane przez posiadacza. Diastema, zbyt dziąsłowy uśmiech, szparowatość zębów, nietypowe ustawienia kłów wszystko to może dodawać uroku, jeśli w całości uśmiech jest estetyczny i prezentowany bez kompleksów.

A tymczasem wielu z nas zakrywa usta rękami, bo krępują nas wady zgryzu. Przez lata żyjemy z krzywymi zębami, które już w okresie dojrzewania stały się powodem kompleksów. Uśmiechamy się więc bez pokazywania zębów, przez co na pierwszy rzut oka możemy wyglądać na osoby nieszczere, nieśmiałe lub zakłopotane. Takie wrażenie jest szczególnie kłopotliwe, gdy od pierwszego wrażenia zależą: zdobycie nowej pracy, negocjacje z klientem czy szansa na związek. Sprawdź zatem, czy się na nich uśmiechasz i przystąp do działania, jeśli coś cię w nim krępuje. 

 


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2013-12-08 09:44
Ogólne uśmiech, diastema, wady zgryzu, szparowatość zębów Komentarze (0)